Yarının İşletmelerini Tasarlayan Liderler
Header

Millenicom’a İşletme Mühendisi Pazarlama Direktörü: Meltem Cebeci

Ocak 26th, 2012 | Posted by admin in mezun

Alternatif telekom kuruluşlarından Millenicom Türkiye’de 22 Haziran 2009 tarihinden bu yana Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Meltem Cebeci, Pazarlama Birimi Direktörlüğü’ne atandı. Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı sürede yönettiği Millenicom Sabit Telefon Hizmetleri’nde %80 gelir artışı ve Millenicom’un yeni ürünü Doping ADSL’in Haziran 2010’da Türkiye’nin en çok abone kazanan alternatif operatörü olması gibi başarılara imza atan Cebeci, Millenicom Türkiye’nin sektöründe üstlendiği öncü rolü bir sonraki seviyeye taşımayı ve sunulan ürün ile hizmetleri daha da geniş bir kesime ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Meltem Cebeci, 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Vodafone’da Ürün Yöneticisi olarak iş yaşamına başladı. Daha sonra Arçelik’te Ürün Yöneticisi ve Sony Ericsson’da Kategori Müdürü pozisyonlarında görev yaptı. 2009 Haziran ayından bu yana Millenicom bünyesinde Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Cebeci, 2011′de Millenicom Türkiye Pazarlama Direktörlüğü’ne atandı.

Mezunumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

2 Responses

 • dila says:

  Öncelikle mezun olduktan sonra yaptıklarınız ,elde ettiğiniz başarılar takdire şayan.. başarılarınız daim olmasını dilerim. sorularımı size yöneltmeminsebebi ise elde ettiğinz başarıların yanında benim gibi bir bayan oluşunuz. 17 yaşındayım ve 2 senedir aklımda olan mesleklerden en öne çıkanı işletme mühendisliğidir. Türkiye’de işletme mühendisliği bölümünü az sayıda barındıran okullardan gözümde en gelecek vaad edeni İTÜ dür.Benimde isteğim İTÜ den yana. Bölümle ilgili araştırmalar yaptım ve anladığım kadarıyla birçok alanda çalışma imkanı sunuyor. Merak ettiğim kısım bize anlatılan işletmecilerle mühendisler arasındaki anlaşmazlığı gidermek için açılmış olan bir bölümün mezunlarının geldiği yerler açısından bakınca işletme cilerin yaptığı işten çok belirgin bir farkının olmaması. Yaptığınız iş konusunda biraz ayrıntı verebilirmisiniz? üniversite döneminde gördüğünüz fizik kimya matemetik gibi dersler hangi alanda işinize yarıyor? Ve son olarak maaş konusunda bir sorum var. Mesleğe ilk başlayan birinin ne kadar maddi geliri olabilir ve bu miktarın nereye kadar çıkabileceği? meslekte ilerleme ne ölçüde olabilir? iş imkanları bakımından bakılınca açıkta kalma ihtimali varmı? sorularımı yanıtlarsanız minnettar kalacağım. Şimdiden teşekkür ederim . başarılarınızın devamını dilerim.

 • admin says:

  Selamlar Dila,

  Öncelikle İTÜ İşletme Mühendisliği bölümü web sitesini incelediğin için teşekkür ederiz. Ne yazık ki, bu yazıyı ve yapılan yorumları ilgili mezunumuz takip edemiyor. Biz sadece bölüm olarak çeşitli kanallardan haberdar olduğumuz atamaları burada paylaşıyoruz. Bu nedenle, sorularına mezunumuz adına biz yanıt vermeye çalışalım.

  Sana ‘Adaylar İçin’ bölümümüzde yer alan sık sorulan sorular dökümanını incelemeni öneririz. Böylece İşletme Mühendisliği’nin net bir tanımını ve bazı başka soruların yanıtlarını görebilirsin.

  Üniversite döneminde alınan her türlü temel bilim ve temel mühendislik dersleri, daha sonraki uygulamalı derslere temel teşkil eder. Örneğin fizik bilmeden statik, matematik bilmeden lineer cebir öğrenmek mümkün değildir. Bu dersler de ileriki aşamalarda örneğin fiziksel ürün tasarladığımız Tasarım 1 dersine, veya operasyon yönetimi ile ilgili optimizasyon konularının işlendiği derslere temel teşkil eder.

  Gördüğümüz kadarıyla yeni mezunlarımızın, hatta daha mezun olmadan son sınıf öğrencilerimizin neredeyse tamamı diledikleri işlere yerleşiyor, hatta alternatifler arasından kendileri bir tercih yapma imkanını buluyorlar. Burada giriş ücreti, seçtiğin sektöre ve şirkete göre değişkenlik gösterebiliyor. Dolayısıyla giriş ücreti sorusunu net olarak yanıtlamak mümkün değil.

  Ancak önümüzdeki günlerde mezunlarımız arasında yaptığımız geniş kapsamlı bir anketin sonuçlarını yayınlayacağız. Burada geçmişte ve yakın tarihte giriş ücretlerinin nasıl değiştiğini ve daha sonra kariyerin ilerlemesiyle nasıl bir seyir gösterdiğinin profilini çıkarmaya çalışıyoruz. Çalışma bitince bu bilgileri yine bu sitede bulabilirsin.

  Derslerinde ve üniversite sınavlarında başarılar dileriz.Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


üç + 3 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>